Розпорядженням №2290 від 20.09.2016 року Нацкомфінпослуг внесено зміни та затверджено Порядок погодження набуття або збільшення істотної участі у фінансовій установі у новій редакції (надалі – Порядок), яким встановлено додаткові вимоги до набувачів та власників істотної участі в статутному капіталі фінансових установ, з метою перевірки їх фінансової стійкості, підтвердження джерел фінансування та доступу до капіталу, ділової репутації, професіоналізму та відсутності заходів впливу з боку регулятора та правоохоронних органів.

 

Діючі фінансові установи зобов’язані забезпечити «прозору» структуру власності, у якій можливо ідентифікувати як самого набувача істотної участі, так і усіх осіб через яких набувач істотної участі опосередковано здійснює управління (контроль) фінансовою установою.

У разі виявлення Нацкомфінпослуг факту набуття особою істотної участі у фінансовій установі або збільшення особою своєї істотної участі без отримання письмового погодження, - Нацкомфінпослуг призначає у двотижневий строк довірену особу, якій передається право брати замість особи порушника участь у голосуванні у вищому органі управління фінансової установи. Зрозуміло, що жодному власнику не цікаво втратити контроль над фінансовою установою, оскільки вищий орган управління фінансовою установою має право приймати рішення з будь-яких питань діяльності установи.

Аналогічна практика контролю за «прозорістю» структури власності, платоспроможністю та належною діловою репутацією власників істотної участі в нашій країні була випробувана на банківському ринку. Непрозорість структури власності є підставою для визнання банку проблемним, а також для відмови у видачі генеральної валютної ліцензії. Ділова репутація керівників таких банків є невідповідною.

Очевидно посилення контролю Нацкомфінпослуг за небанківськими установами є продовженням державної політики очищення ринку фінансових послуг. Саме тому важливим є своєчасне приведення структури власності фінансових установ у відповідність до вимог щодо прозорості.  http://blog.liga.net/user/tsmiyan/article/28003.aspx

**********

За детальною інформацією, в тому числі з питань юридичного супроводження/підготовки пакету документів щодо набуття та/або збільшення істотної участі у фінансовій установі, - звертайтесь до спеціалістів Компанії «КВАДРА ПРАВО», що має позитивний досвід з аналогічних питань.   

Отримати безкоштовну консультацію можна по телефону (067) 301-39-02 або електронною поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

 

ТОВ «КВАДРА ПРАВО»

Місцезнаходження: Україна, 01030, м. Київ,

вул. І. Франка, буд. 22-24, прим. 31