☝️НБУ розширив можливості використання рахунків умовного зберігання (ескроу):
🔹приватні нотаріуси зможуть відкривати рахунок умовного зберігання (ескроу) для вчинення нотаріальних дій із прийняття від боржника грошової суми боргу;
🔹бенефіціари рахунку умовного зберігання (ескроу) (зазначені у договорі, як отримувачі коштів з цього рахунку) зможуть давати вказівку банку для перерахування іншій особі коштів з такого рахунку.
📄Ескроу-рахунок, один з найкращих механізмів захисту.
✍️Поясню на прикладі. Ви хочете купити 🔺товар (квартиру, машину, немає значення що саме, це можуть бути і послуги /роботи), але через ряд обставин (укладення договору/ переоформлення права власності/ доставки товару) товар Ви не можете отримати одразу. ‼️Ви несете ризик оплати коштів без отримання товару. Або навпаки – продавець несе ризик передачі товару і неотримання повної оплати.
☝️Кожна із сторін хоче отримати бажане, але через недовіру одна одній угода може не відбутися.
🔺Для підтримання балансу між сторонами і забезпечення досягнутих домовленостей і відкривають ескроу-рахунки. Покупець відкриває ескроу-рахунок, на який кладе гроші і дає завдання банку при настанні певних обставин (поставки товару, набуття права власності на квартиру тощо) перерахувати гроші продавцю товару.
‼️Звертаю увагу‼️на те, що ані власник рахунку (покупець товару), ані бенефіціар (продавець товар) не можуть використовувати гроші до настання зазначеної в договорі обставини (поставки товару). 🔺Таким чином права кожної із сторін є захищеними від дій іншої сторони, банк фактично депонує кошти покупця на користь продавця.
🔺Більше того, за законодавством України на ескроу-рахунок ❌не може бути накладений арешт чи звернуто стягнення. Таким чином ескроу-рахунок є не лише механізмом здійснення розрахунків між сторонами, а й способом забезпечення виконання зобов’язань та гарантією збереження коштів.

 

☝️Насильство в освітньому середовищі має різний характер і природу. Відповідно до дослідження ЮНІСЕФ 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу, 24% дітей стали жертвами булінгу.
🔺Булінг (цькування) – дії учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному чи сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій (кібербулінг).

Часу до дедлайну обмаль‼️
Сьогодні статус розкриття власників небанками виглядає так:
🔹 Менше третини учасників небанківського фінринку – або 28,5% – подали документи про свою структуру власності.
🔸 Найбільша частка компаній, які подали документи про структури власності, – серед страховиків. Майже 40% страхових компаній на сьогодні подали документи.
🔹 Найнижча частка поданих документів – серед лізингодавців. А саме – 19%.
☝️Національний банк нагадує учасникам небанківського ринку про важливість вчасно подати повний пакет документів.

☝️НБУ повідомив про підтримання Парламентом за основу⚡️ законопроєкту № 5315 "Про страхування", який – не просто про зміну декорацій. Він про 👷‍♀️капітальний ремонт системи регулювання та нагляду на страховому ринку. Щоб в Україні з’явився фундамент для роботи платоспроможного, стійкого, конкурентного ринку страхування із належним захистом прав споживачів цих послуг.

1️⃣ Період одноразового (спеціального) добровільного декларування з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.
2️⃣ Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок:
🔸 доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України,
🔸 та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.