🗓 6 травня набрав чинності Закон №3048-IX, яким було оновлено певні особливості примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану.

☝️Закон має вищу юридичну силу відносно розпорядження Кабміну і по-новому регулює ситуацію з арештованими рахунками.

Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні:
✅ Фізичні особи-боржники можуть здійснювати видаткові операції та сплачувати податки і збори з арештованого поточного рахунка на суму не більше 2-х розмірів мінімальної заробітної плати на місяць (у 2023 році - 6 700 *2 = 13 400 грн).
❎Звернення стягнення у межах зазначеної суми на такому рахунку НЕ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ.

ЯКИЙ МЕХАНІЗМ РЕАЛІЗАЦІЇ ТАКОЇ МОЖЛИВОСТІ?
1️⃣. ФІЗИЧНА ОСОБА-БОРЖНИК звертається до органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, який наклав арешт на його кошти, із заявою про визначення поточного рахунка у банку для здійснення видаткових операцій.
📥 ЗАЯВА МОЖЕ БУТИ ПОДАНА:
✔️ безпосередньо в ДВС чи приватному виконавцю;
✔️ засобами поштового зв’язку чи в електронній формі;
✔️ із зазначенням номера поточного рахунка, який боржник просить визначити для здійснення видаткових операцій, та найменування банку, в якому відкрито такий рахунок.
2️⃣. ВІДПОВІДНИЙ ВИКОНАВЕЦЬ протягом 2-ох робочих днів виносить постанову про визначення поточного рахунка для здійснення видаткових операцій.
3️⃣. ВІДПОВІДНИЙ ВИКОНАВЕЦЬ не пізніше наступного робочого дня після винесення постанови:
🔸надає/надсилає відповідну постанову банку (обслуговуючому банку);
🔸перевіряє наявність інших виконавчих проваджень, відкритих стосовно фізичної особи - боржника, та, у разі якщо стосовно фізичної особи - боржника відкриті інші виконавчі провадження, одночасно надає/надсилає відповідну постанову до органів державної виконавчої служби або приватному виконавцю, які здійснюють примусове виконання у таких виконавчих провадженнях.
❗️ЗВЕРНІТЬ УВАГУ❗️ Якщо стосовно однієї фізичної особи-боржника відкрито кілька виконавчих проваджень - для усіх виконавчих проваджень визначається один поточний рахунок для здійснення видаткових операцій.
Кількість виконавчих проваджень ❌НЕ ВПЛИВАЄ на розмір суми, яка не підлягає зверненню стягнення і на яку фізична особа-боржник може здійснювати видаткові операції.
4️⃣. БАНК здійснює видаткові операції з рахунка боржника лише в межах та на підставі постанови державного, приватного виконавця.
❗️ВАЖЛИВО❗️ У разі накладення арешту на кошти, розміщені на кількох поточних рахунках боржника в одному банку або на поточних рахунках у різних банках, для здійснення видаткових операцій має бути визначений ЛИШЕ один поточний рахунок а в одному банку.

💁‍♂️ ЮРИДИЧНІ ОСОБИ-БОРЖНИКИ та самозайняті особи, які використовують найману працю фізичних осіб, на кошти яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, можуть здійснювати видаткові операції з поточних рахунків ВИКЛЮЧНО для:
💰 виплати заробітної плати, АЛЕ в розмірі не більше 5-ти мінімальних заробітних плат на місяць на одного працівника (тобто, в 2023 році - не більше як 33 500 в місяць для одного працівника);
💰 сплати податків, зборів та ЄСВ.