Нещодавно на інформаційному порталі Державної податкової служби України з’явилась новина щодо звільнення від відповідальності платників податків за порушення податкового законодавства. У зв’язку з численними запитами від бізнесу та громадян, Державна податкова служба підготувала відповіді у Інформаційному листі №7.

Проаналізувавши його зміст та останні законодавчі зміни, ми виокремили основні положення, що покликані допомогти бізнесу та фізичним особам.

1. Так, за період з 1 березня 2020 р. по 31 травня 2020 р. платники податків звільняються від сплати штрафних санкцій, окрім санкцій за:
☝️порушення вимог договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;
☝️відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
☝️порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, що застосовуються на загальних підставах;
☝️порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

Звертаємо увагу на те, що закон не звільняє платників від застосування до них фінансової відповідальності контролюючими органами за:
👉 неподання (несвоєчасне подання) податкової звітності з ПДВ, несплату (несвоєчасну сплату) податкових зобов'язань з ПДВ;
👉 неподання або несвоєчасне подання податкової звітності з акцизного податку, несплату (несвоєчасну сплату) податкових зобов'язань з акцизного податку.

Протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року не будуть застосовуватися санкції за наступні порушення, пов'язані з електронним адмініструванням ПДВ та акцизного податку:
☝️ за нереєстрацію (несвоєчасну реєстрацію) податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних;
☝️ за нереєстрацію (несвоєчасну реєстрацію) акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

❗️ Протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.

2. Встановлюється заборона на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня по 31 травня 2020 року, крім документальних позапланових перевірок з підстав щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від'ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.

3. Переносяться строки декларування та сплати податкових зобов’язань для фізичних осіб.
👉Податкову декларацію можна подати до 01 липня 2020р.
👉Сплатити податкові зобов’язання можна буде до 01 жовтня 2020 р.

4. Не нараховується та не сплачується за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності.

5. Не нараховується та не сплачується за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року податок на нерухоме майно (об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки).

Більш детальну інформацію можна отримати з офіційного сайту державної податкової служби України за посиланням https://tax.gov.ua/…/000/322/412719/Informaciyniy_list_7.pdf та на сайті Верховної ради України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/533-20.