Кабінет Міністрів України доручив Державній службі з питань праці, Державній фіскальній службі, Пенсійному фонду, Національній поліції та іншим органам виконавчої влади з 5 жовтня здійснити заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості та доходів населення.

 Мінсоцполітики повідомляє про те, що в Україні нелегально працює більше 4 мільйонів людей, а Пенсійний фонд недоотримав за попередній рік близько 30 мільярдів гривень. Таким чином Уряд має намір вжити заходи «для збільшення надходжень в бюджет» з благородною ціллю «захисту порушених трудових прав та прав на достойну пенсію громадян».

Вважаємо, що в зону ризику проведення перевірки попадуть насамперед наступні суб’єкти господарювання (в тому числі ФОП):

  • в яких «офіційно» незначна кількість працівників, яким виплачується мінімальна заробітна плата, при наявності значних оборотів і доходів у суб’єкта господарювання;
  • які порушують нормативи робочих місць для працевлаштування інвалідів;
  • в яких установлено факт масового вивільнення працівників, неподання (несвоєчасне подання), подання не в повному обсязі інформації про заплановане масове вивільнення;
  • які надають послуги з посередництва при працевлаштуванні;
  • які застосовують працю іноземців або осіб без громадянства та осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця, тощо.

Найчастіше Держпраці накладає штрафи за неоформлення трудових відносин або підміну трудових відносин – цивільно правовими   (штраф 111 690 грн.),  порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам більш як за один місяць (11 169 грн.), недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці) - 37 230 грн. Про розмір штрафів ми детально писали у статті http://www.kvadrapravo.com/index.php/ua/pro-kompaniyu/novyny/rozmiri-shtrafiv-derzhpratsi-yaki-najchastishe-zastosovuyutsya

Для мінімізації витрат – велика кількість роботодавців (особливо агентства нерухомості, страхові компанії тощо) оформляють працівників фізичними особами – підприємцями. Набирає попиту послуги аутстаффінгу («оренди персоналу»).

АО «КВАДРА ПРАВО» пропонує:

  • проведення професійного кадрового аудиту з метою приведення документів до вимог чинного трудового законодавства і мінімізації ризиків застосування санкцій;
  • супровід адвоката при проведенні перевірки контролюючими органами;
  • підбір «оптимальних» варіантів зменшення затрат на фонд заробітної плати суб’єкта господарювання, в тому числі шляхом оформлення договору аутстаффінгу.