💰 ГРОШОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ ВКЛЮЧАЄ:
▪️ щомісячні основні види грошового забезпечення;
▪️ щомісячні додаткові види грошового забезпечення;
▪️ одноразові додаткові види грошового забезпечення.

‼️ СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ З ДОДАТКОВОЇ ВИНАГОРОДИ
Перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб зазначений 📝 в постанові Кабінету Міністрів України № 146 від 26 лютого 1993 року. У 2022 році збули внесені зміни щодо видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів.

❗️☝️Якщо раніше фінансове утримання дитини проводилося із заробітної платні військовослужбовця, то згідно нововведень в законодавстві утримання аліментів провадиться з усіх видів грошового забезпечення, крім виплат, що не мають постійного характеру, та інших випадків, передбачених законом. Також це стосується зокрема додаткової винагороди, яка виплачується на період воєнного стану.

❗️Стягнення на виплату аліментів вираховується не лише з 30 тисяч гривень, а й зі 100 тисяч гривень, так званих “бойових”❗️

🧮 РОЗРАХУНОК АЛІМЕНТІВ ВІЙСЬКОВОМУ
У кожному індивідуальному випадку, суд вирішує розмір відрахувань до аліментів з додаткової винагороди військового. ❗️Наприклад❗️ якщо судовим рішенням встановлено: “стягнути аліменти у розмірі ¼ частини від всіх доходів та заробітку”, а військовий отримує 130 тисяч гривень, то із цієї суми сплачуються обов’язкові платежі (податки та збори). Аліменти становитимуть близько 30 тисяч.

🔢 РОЗМІР АЛІМЕНТІВ ПРИ НАЯВНОСТІ ДЕКІЛЬКОХ ДІТЕЙ
👫 За наявності двох (трьох) дітей у військового, розмір аліментів буде пропорційно розділений між дітьми, у разі якщо відсутня заборгованість по аліментам.

❗️До 50% від заробітку можуть стягнути із військовослужбовця на утримання трьох і більше дітей, а також якщо наявна заборгованість зі сплати аліментів за минулий період.

☝️Тобто, на законодавчому рівні передбачено, що у платника аліментів повинно залишатися не менше ніж 50% його загального доходу після сплати аліментів.

💰МІНІМАЛЬНИЙ ТА МАКСИМАЛЬНИЙ РОЗМІР АЛІМЕНТІВ
Законодавством не передбачено як такого максимального розміру аліментів, однак зазначено, що розмір відрахувань НЕ МОЖЕ перевищувати десять прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку.

☝️❗️Рекомендований мінімальний розмір – 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а обов’язковою є сума аліментів у розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

❗️ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ ДЛЯ ДІТЕЙ:
🔸 для дітей до 6 років – 1 136 гривень;
🔸 на дитину від 6 до 18 років – 1 416 гривень.