🔺Держприкордонслужба просить громадян 🤝врахувати інформацію про те, як мають бути оформлені такі документи та якими вакцинами мають бути імунізовані громадяни. Відповідне роз’яснення отримане від Міністерства охорони здоров’я.
🔺Зокрема, розширено перелік документів, при наявності яких дозволяється перетинати кордон України на в’їзд під час карантинних обмежень або уникнути самоізоляції.
‼️Нагадаємо, іноземним громадянам та особам без громадянства для в'їзду в Україну (у т.ч. власникам посвідки на тимчасове проживання в Україні), окрім обов’язкового полісу страхування від COVID-19, відтепер необхідно мати:
🔹 або ❌негативний результат ПЛР чи експрес-тесту, який проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону,
🔹 або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, виданого англійською мовою або з перекладом англійською мовою.
🔺Тож яким обов’язковим вимогам мають відповідати документи про тестування та вакцинацію, щоб вони стали підставою для пропуску через кордон.

👇ЕКСПРЕС-ТЕСТ НА ВИЗНАЧЕННЯ АНТИГЕНА КОРОНАВІРУСУ SARS-COV-2 має містити таку інформацію:
1️⃣ повне ім’я та прізвище особи пацієнта;
2️⃣ щодо дослідження: назву захворювання або збудника хвороби (COVID-19, SARS-CoV-2 тощо);
3️⃣ тип дослідження (immunochromatographic testing», «immunochromatography assay», «ICA», «Lateral flow assay», «LFT», «rapid antigen test» тощо);
4️⃣ дату та час забору матеріалу;
5️⃣ результат тесту (negative, not detected);
6️⃣ країну проведення дослідження;
7️⃣ назву закладу, що видав результат тесту;
8️⃣ унікальний ідентифікатор результатів тесту (код, QR-код тощо).
☝️Результат тестування на COVID-19 методом експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 може видаватися в 💻цифровій або 📄паперовій формі та містити додаткову інформацію, яка передбачена законодавством держав, в яких проведено тестування.
👇ДОКУМЕНТ, ЩО ПІДТВЕРДЖУЄ ОТРИМАННЯ ПОВНОГО КУРСУ ВАКЦИНАЦІЇ ВІД COVID-19 має містити наступну інформацію:
🔸 повне ім’я та прізвище, дату народження, стать, громадянство та підпис пацієнта, номер документу (там, де застосовується), що посвідчує особу (паспорт, ідентифікаційний номер тощо);
🔸 назву вакцини, дати введення, назву виробника та серії виробництва;
🔸 назву захворювання, проти якого отримано курс вакцинації;
🔸 підпис та печатку лікаря, який безпосередньо здійснював вакцинацію.
📝Документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19, може видаватися в цифровій або паперовій формі та містити додаткову інформацію, яка передбачена законодавством держав в яких проведено вакцинацію від COVID-19.
🔺Також зазначимо, що такі результати тестів та документ про вакцинацію дають можливість українцям чи іноземцям, які постійно проживають в Україні, уникнути самоізоляції під час повернення з-за кордону.
‼️Окремо варто враховувати, що вакцини, щодо яких може бути розглянутий документ про отримання повного курсу вакцинації від COVID-19, повинні бути включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях.
👇На даний час до такого переліку належать наступні вакцини:
🔹BNT162b2/COMIRNATY Tozinameran (INN) виробництва Pfizer/BioNTech (зареєстровано в Україні під назвою КОМІРНАТІ);
🔹 AZD1222 виробництва AstraZeneca/Oxford (зареєстровано в Україні під назвою АСТРАЗЕНЕКА);
🔹Covishield (ChAdOx1_nCoV-19) виробництва Serum Institute of India Oxford (зареєстровано в Україні під назвою КОВІШЕЛД);
🔹Ad26.COV2.S виробництва Janssen;
🔹mRNA-1273 виробництва Moderna;
🔹SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated (lnCoV) виробництва Sinopharm/BIBP;
🔹SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated виробництва Sinovac (зареєстровано в Україні під назвою КОРОНАВАК).
‼️Зауважимо, що за останні два дні в пунктах пропуску через державний кордон 🇺🇦України спостерігаються випадки, коли з-за кордону намагаються в’їхати іноземці з 🗞документами про імунізацію вакциною «Спутник V». ‼️Наголошуємо‼️, такий документ не дає права на в’їзд в Україну, оскільки дана вакцина не включена до переліку ВООЗ.