Начальник Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, в. о. заступника голови Державної фіскальної служби Євген Бамбізов на своїй сторінці в мережі Facebook повідомив про те, що “Від банків отримана перша інформація про рахунки, відкриті особами, які мають статус ФОП. Зараз вона обробляється. І вже попередній аналіз свідчить: лише третина з них відкрита як рахунки для ведення підприємницької діяльності”.

 

Він нагадав, що Державна фіскальна служба влітку направила банкам вимогу надати інформацію щодо всіх фізичних осіб, що мають відкриті рахунки, бо вважає очевидним фактом, що значна частина ФОП приховують свої справжні доходи, використовуючи для своєї підприємницької діяльності (конкретно – для розрахунків за послуги і товари) рахунки, відкриті на вимогу фізичних осіб.

За його словами, з майже 2 млн. самозайнятих осіб банківські рахунки, відкриті для здійснення підприємницької діяльності, мають лише 964 тис. ФОП. Таким чином, мова йде про навмисне заниження оборотів бізнесу і ухилення від податків.

Нагадаємо про те, що згідно п. 4 ч. 1 ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність», інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику: на його письмову вимогу щодо наявності банківських рахунків.

З повідомлень Євгена Бамбізова можна прийти до висновку про те, що Державна фіскальна служба має намір автоматично отримувати інформацію щодо фізичних осіб (які зареєстровані як ФОП і ця інформація є відкритою і може бути перевірена банком), які вже відкрили та/або будуть відкривати рахунки в банківських установах.

Чекаємо офіційної інформації Національного банку з даного приводу.