⚖️ Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» багатодітною є сімʼя, в якій:
👩‍❤️‍👨 подружжя:
▪️перебуває у зареєстрованому шлюбі,
▪️разом проживає та
▪️виховує 3-х і більше дітей, у тому числі дітей кожного з подружжя, АБО
🙍‍♀️🙎‍♂️один батько / мати, який (яка) проживає разом з 3-ма і більше дітьми та самостійно їх виховує.

👨‍👩‍👧‍👦 До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною або дуальною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, після досягнення ними 18 р., але не довше, ніж до закінчення закладу освіти АБО досягнення 23 р.

НА КОГО І В ЯКОМУ РОЗМІРІ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ДОПОМОГА?
❇️ Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6️⃣ років включно.
Наразі розмір допомоги складає 2 100 гривень.
❗️☝️Тобто, багатодітній сімʼї з чотирма дітьми 15, 10, 7 і 3 роки наразі допомога буде виплачуватися лише на 3-річну дитину до досягнення нею 6 років. Для прикладу, якщо дитині виповнюється 6 років 16 квітня, то допомога багатодітній родині за квітень місяць ще має надійти. Виплати будуть припинені із 01 травня.
❇️ Якщо ж у сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.
❗️☝️Наприклад, якщо сім'я виховувала 5-річну дитину і в них народилася двійня, така сім'я отримуватиме допомогу у розмірі 4 200 грн (на кожного з новонароджених дітей до досягнення).

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОДАЮТЬСЯ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ ДОПОМОГИ?
1️⃣. заява 
2️⃣. документ, що посвідчує особу того з батьків, хто звертається за призначенням допомоги (паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця, інший документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус для осіб без громадянства тощо);
3️⃣. посвідчення батьків багатодітної сім’ї (у разі досягнення дитиною з багатодітної сім’ї 6-річного віку подається посвідчення дитини з багатодітної сім’ї);
4️⃣. свідоцтва про народження всіх дітей.

КУДИ МОЖНА ЗВЕРНУТИСЯ ЫЗ ПАКЕТОМ ДОКУМЕНТІВ?
За вибором заявника (за місцем фактичного проживання або зареєстрованого (задекларованого)):
📍до органів соціального захисту населення;
📍до ЦНАПів;
📍до виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

❗️ Зверніть увагу❗️ Наразі відсутня можливість отримати послугу в електронній формі через ❌ Єдиний державний веб-портал електронних послуг або Дію. Разом із тим пакет документів також можна направити поштою (реєстрованим поштовим відправленням).

‼️☝️Також нагадуємо, що оформити допомогу на дитину, яка виховується в багатодітній сім'ї можна в складі комплексної послуги “єМалятко”.

❗️ВАЖЛИВО❗️ Перевірка відомостей щодо неотримання допомоги здійснюється органами соціального захисту населення з використанням інформаційних систем - Вас ❌НЕ можуть зобов'язати подати довідки чи інші документи про те, що допомога не призначалася Вам в іншому органі соцзахисту.

Рішення про призначення допомоги приймається протягом 🔟 днів з дня подання заяви з усіма необхідними документами.