🔺Національний банк повідомив про те, що за півтора місяця з дати набрання чинності Положенням про вимоги до структури власності надавачів фінансових послуг лише 7% учасників небанківського ринку подали до Національного банку України документи про свою структуру власності. Зокрема структури власності розкрили 15 страховиків та 89 фінансових компаній.
Компанії, які наразі не подали документи, мають для цього ще два тижні, а саме до 17 червня 2021 року.
Національний банк ☝️нагадує учасникам небанківського ринку про строки та про важливість вчасного подання повного пакета документів.
Також Національний банк на своєму вебсайті 💻започаткував сторінку "Структури власності надавачів фінансових послуг (https://bank.gov.ua/ua/supervision/licensing-nonbanking/shareholders-nfp)". Тут публікуватиметься інформація про структури власності небанківських фінансових установ. Вже зараз ви можете ознайомитися зі структурами власності компаній, які перші належним чином їх розкрили.

🔺Крім того, на спеціальному лендингу "Прозорий ринок небанківських фінпослуг (https://promo.bank.gov.ua/transparent-nonbank-market/)" з’явився розширений перелік відповідей на найпоширеніші запитання від учасників ринку про розкриття структур власності.
‼️Нагадаємо, Національний банк 14 квітня 2021 року затвердив вимоги до структур власності (https://bank.gov.ua/ua/news/all/nebankivski-finustanovi-rozkriyut-svoyi-strukturi-vlasnosti--zatverdjeno-vimogi) надавачів фінансових послуг та визначив критерії їх прозорості. Так, учасники небанківського ринку отримали два місяці, щоб подати пакет документів про своїх реальних власників.
🔺Надавачі фінпослуг, чиї структури власності не відповідають вимогам, мають подати до Національного банку документи про структуру власності, а також додатково надати опис заходів щодо приведення своєї структури власності у відповідність до вимог регулятора. Після цього вони матимуть близько чотирьох місяців для виправлення ситуації. Проте в разі неусунення проблем Національний банк матиме право прийняти рішення про анулювання всіх ліцензій фінансової установи.
‼️Адвокатське об’єднання «КВАДРА ПРАВО» пропонує учасникам ринку допомогу в правильності оформлення структури власності, погодження набуття істотної участі.
За консультацією звертайтесь за телефоном 📲067 301 39 02