Державна архітектурно-будівельна інспекція (надалі за текстом – ДАБІ) разом із Державним агентством із питань електронного урядування, Міністерством юстиції України та координатором проектів ОБСЄ в Україні презентували оновлену електронну послугу із подання повідомлення про початок будівельних робіт.

 

Дана послуга є повністю автоматизованою, без втручання посадової особи та стосується будівництва, здійснюваного на підставі будівельного паспорту. До нього належить зведення індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових та дачних будинків заввишки не більше двох поверхів (площею – не більше за 300 м2). Також – господарських будівель та споруд, зокрема, гаражів, розташованих на присадибних, дачних і садових земельних ділянках.

За даними Державної архітектурно-будівельної інспекції минулоріч в Україні було розпочато 51 тисячу будівництв на основі будівельного паспорту. А це – 75% загальної кількості документів декларативного характеру про початок будівельних робіт.

Що змінилося? По-перше, внесення даних до Реєстру дозвільних документів ДАБІ шляхом подання такого онлайн-повідомлення буде здійснюватися автоматично. Раніше, незважаючи на декларативний характер такої послуги – документи підлягали перевірці.

По-друге, налагоджено електронну взаємодію з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно. Так, при заповненні відповідної електронної форми, якщо заявник зазначає кадастровий номер та обирає в системі «Запитати дані», то автоматично відображається необхідна інформація щодо даної земельної ділянки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Електронні послуги у сфері будівництва доступні на оновленому Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги»  https://www.kmu.gov.ua/ua/servicesfilter