⁉️ХТО МОЖЕ БРАТИ УЧАСТЬ?
Добровільну участь у пенсійному страхуванні можуть брати як застраховані, так і не застраховані особи старші 16 років. Також передбачена можливість сплати страхових внесків на користь третіх осіб.

УМОВАМИ ДОБРОВІЛЬНОЇ УЧАСТІ Є:
✴️ наявність інформації про таких осіб в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
✴️ таким особам не призначено пенсію в солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

⁉️ЯК СКОРИСТАТИСЯ?
🔐 укласти Договір з Пенсійним фондом України,
🔐 сплатити внески – за себе, або на користь іншої особи.

📑 Договір укладається в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України шляхом приєднання до Типового договору про добровільну сплату страхових внесків. 🖥 Для цього потрібно авторизуватись за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія.Підпису або системи GOV.ID.

⁉️ ХТО ВИЗНАЧАЄ РОЗМІР ВНЕСКІВ ТА ТЕРМІН ЇХ СПЛАТИ?
Людина самостійно визначає:
🔸скільки часу бажає сплачувати внески після укладання Договору,
🔸періодичність сплати страхових внесків,
🔸їх розмір.

⁉️ЯК ЗВІТУВАТИ ПРО СПЛАЧЕНІ КОШТИ?
Сплачені внески обліковуються автоматично після надходження коштів на рахунок Фонду. Інформація про сплату внесків не потребує подачі жодних звітів.

🖥 Повідомлення про сплату надійде в особистий кабінет застрахованої особи, на користь якої сплачено внески, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

⁉️ ЯКІ ПЕРЕВАГИ?
Сплачені внески – це набутий страховий стаж або збільшена заробітна плата для майбутньої пенсії.

⁉️ЯК ЦЕ ПРАЦЮВАТИМЕ?
Суми сплачених страхових внесків зараховуються за місяць, у якому надійшли кошти на рахунок Пенсійного фонду України. Цей місяць буде зараховано до страхового стажу та за нього буде враховано заробітну плату – для незастрахованих осіб, а для застрахованих – буде збільшено зарплату для обчислення пенсії.

❗️☝️Якщо з урахуванням добровільно сплачених страхових внесків та фактично сплаченого роботодавцем за застраховану особу єдиного внеску заробітна плата перевищить за відповідний місяць максимальну величину, з якої сплачуються страхові внески, частина страхових внесків зарахується в рахунок наступного місяця.