Коротко, прокоментуємо, що означає обшук та яким чином регламентовано його проведення.

Обшук – відповідно до норм Кримінального процесуального кодексу України є слідчою дією, який проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Працівники компанії повинні бути готові до проведення вказаної слідчої дії, дотримуючись чіткого плану дій, розроблених компанією, з метою збереження матеріальних цінностей, коштів та важливих документів.

В першу чергу необхідно швидко попередити керівництво та працівників компанії, про початок проведення обшуку, із запропонованим словом паролем, який буде відомий тільки працівникам під час  лекції, або відповідного інструктажу, який необхідно проводити не рідше одного разу на три місяці.

Крім того, до проведення обшуку необхідно прибрати всі особисті речі з робочого місця, скопіювати дані  та вимкнути комп’ютер.

По-друге будьте спокійні та врівноважені, твердо відстоюйте свої права. Перед початком обшуку вимагайте від уповноважених органів пред’явити  службове посвідчення, а від понятих, яких повинно бути не менше двох, особисті дані (прізвище, ім’я, по батькові, дату народження та місце реєстрації).

Після чого, ознайомтесь із ухвалою суду про проведення обшуку та зверніть увагу на текст та реквізити, в якій обов’язково повинно зазначатись строк дії документа, що не може перевищувати більш ніж одного місяця з дати винесення ухвали. Перевірте адресу приміщення, у разі не правильно вказаних даних, співробітники уповноважених органів позбавлені права та можливості  доступу до приміщення.

Третім завданням є терміновий виклик адвоката, договір із яким на надання правової допомоги повинен завчасно підписаний сторонами та зберігатись в компанії. Саме надання належної правничої допомоги та присутність кваліфікованого юриста під час проведення обшуку надають змогу компанії припинити, або належним чином задокументувати незаконні дії працівників правоохоронних органів.

Під час проведення обшуку, уважно слідкуйте за діями уповноважених органів та фіксуйте опис вилученого майна. Не торкайтесь речей, походження яких Вам не відоме, та які можливо несуть сліди кримінального правопорушення. Від будь-яких коментарів та пояснень під час проведення обшуку необхідно відмовитись. Допит проводиться виключно за офіційним викликом слідчого.

Після проведення обшуку, складається відповідний протокол, де всі учасники мають право ознайомитись із його текстом та поставити підпис учасника слідчої дії. В зазначеному документі можливо зазначити всі недоліки, що виявлені під час проведення обшуку працівниками уповноважених органів, а її копію залишити собі.

Після проведення обшуку, важливо залишатись на робочому місці та визначити наступний план дій.

Компанія «KVADRA PRAVO» розробляє інструкцію дій та поведінки під час проведення обшуку під особливості кожного підприємства, компанії та виробництва. Також додатковими є послуги з розроблення схеми оповіщення співробітників та систематичні лекції, про деталі та специфіку проведення обшуків, не тільки теоретично, а з проведенням практичної часини, за бажанням клієнта. Запрошуємо до співпраці!