Так, як сьогодні 1 жовтня, то насамперед хочемо нагадати про необхідність вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар поза населеними пунктами в період з 1 жовтня по 1 травня. За порушення даної норми передбачено штраф у розмірі 425 гривень.

 

НОВІ ПРАВИЛА ПАРКУВАННЯ 

  • Впроваджено автофіксацію правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів в режимі фотозйомки (відеозапису). Обов’язковою є умова наявності не менше двох зображень транспортного засобу, отриманих з різних або протилежних ракурсів, а також фіксація дати, часу (моменту), місця розташування транспортного засобу по відношенню до нерухомих об’єктів та/або географічних координат. Постанова про адміністративне правопорушення буде містити відомості про адресу веб-сайту в мережі Інтернет, на якому особа може ознайомитися із зображенням чи відеозаписом транспортного засобу та ідентифікатор для доступу до зазначеної інформації. Особа також за відповідним запитом зможе отримати на електронну адресу відповідні зображення чи відеозапис.
  • Адміністративну відповідальність за правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі несе - фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу, - належний користувач транспортного засобу. У разі якщо транспортний засіб зареєстровано за межами території України до відповідальності притягається особа, яка ввезла такий транспортний засіб на територію України.
  • За порушення правил зупинки, стоянки, паркування будуть штрафувати – інспектори з паркування. Вони можуть не лише виписати штраф без присутності правопорушника залишити його на лобовому склі транспортного засобу, але і евакуювати транспортний засіб.
  • Штрафи за порушення правил паркування – в 20-кратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування майданчиком для платного користування – за кожну добу, а у випадку безпідставного паркування транспортного засобу на місцях для осіб з відповідними пільгами – у 30-кратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування майданчиком для платного користування – за кожну добу. Інспектор з паркування не має право отримувати штрафи готівкою. У випадку оплати 50 відсотків розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня набрання законної сили постановою про накладення стягнення – дана постанова вважається виконаною. У разі несплати штрафу протягом 30 днів - така постанова підлягає примусовому виконанню.
  • Тимчасове затримання (евакуація) транспортного засобу інспектором з паркування здійснюється шляхом доставки для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку за допомогою спеціального автомобіля - евакуатора і дозволяється у разі, якщо транспортний засіб:

1) поставлено на проїзній частині у два і більше рядів;

2) розташовано у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки, а саме: а) на залізничних переїздах; б) на трамвайних коліях; в) на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях; г) на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі та ін.

3) своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;

4) розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;

5) розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;

6) перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;

7) порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

Інспектори з паркування зобов’язані невідкладно інформувати про тимчасове затримання транспортного засобу відповідні підрозділи Національної поліції із зазначенням державного номера затриманого транспортного засобу, точного часу його затримання та місця зберігання (адреса та телефони спеціального майданчика чи стоянки), розміщувати цю інформацію на офіційному веб-сайті виконавчого органу відповідної місцевої ради, а також передавати повідомлення про тимчасове затримання транспортного засобу на абонентський номер рухомого (мобільного) зв’язку та адреси електронної пошти, зазначені належними користувачами або особами (від імені осіб), за якими зареєстровані транспортні засоби.

Вартість евакуації складе – 720 гривень, а послуги зберігання – 144 гривні за добу.

Повернення транспортного засобу здійснюють невідкладно за зверненням особи після сплати штрафу та оплати вартості послуг із транспортування та/або зберігання транспортного засобу.

ДОПУСТИМА ШВИДКІСТЬ І ШТРАФИ ЗА ЇЇ ПЕРЕВИЩЕННЯ

Допустима швидкість в населених пунктах – 50 км/год, а границя перевищення зменшена з 20 до 10 км. Звертаємо увагу на те, що штраф за порушення швидкості встановлено від 255 гривень, а тому інформація про підвищення штрафу до 3400 гривень не підтверджується.

ВІДСУТНІСТЬ ПРАВ І ВТЕЧА З МІСЦЯ ДТП. ШТРАФИ

Не підтверджена також інформація про збільшення в 20 разів розміру штрафів за керування транспортним засобом особою без посвідчення водія (на сьогодні встановлено штраф від 425 гривень) та за залишення місця ДТП – розмір штрафу 255 гривень.

ЩОДО ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ

Посвідчення водія, видане особі вперше, дійсне протягом двох років з дня його видачі з обмеженим правом керування транспортним засобом. Обмеженим правом керування транспортним засобом є заборона перевищувати швидкість 70 кілометрів на годину.

Обмін посвідчення водія, виданого особі вперше, після закінчення строку його дії проводиться без складення іспитів за умови вчинення особою протягом двох років з дня видачі такого посвідчення не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.