Останнім часом з’являється все більше інформації та новин про намір переглянути Кодекс Законів про працю України (далі КЗпП України)! Наразі Парламент та Уряд  ініціювали внесення змін та затвердження нового Трудового Кодексу України, який би відповідав реаліям сьогодення. Адже діючий КЗпП України був прийнятий ще в 1971 році і вимагає кардинальних змін. В свою чергу Президент України вимагає прийняття нового Трудового Кодексу вже до 2020 року.

 

Наразі законопроект ще офіційно не опублікований, але відомо про ключові зміни, що пропонуються:

  1. Збільшення терміну відпустки до 28 календарних днів. Нагадаємо, що на сьогодні базово надається 24 календарних щорічної основної відпустки.
  2. Звільнення від податків. Новим Трудовим кодексом пропонується звільнити громадян до 26 років від сплати податку на доходи фізичних осіб, що може сприяти працевлаштуванню молодих кадрів.
  3. Трудові книжки вестися не будуть, її функцію виконуватиме код платника податку.
  4. Планується спростити процедуру звільнення (збільшиться кількість підстав для звільнення з ініціативи роботодавця )та прийняття працівника на роботу.
  5. Також буде детальніше висвітлена процедура оформлення трудових відносин у разі виконання працівником роботи дистанційно (тобто поза приміщенням роботодавця).
  6. Додаткові виплати. Новому Кодексі планують встановити розмір матеріальної компенсації у разі звільнення працівника. Розглядається варіант, який передбачає виплату звільненому роботодавцем співробітнику компенсації в розмірі двох заробітних плат.
  7. Збільшення кількості робочих годин. Обмеження не більше 40 робочих годин на тиждень планують зняти, щоб працівник, за своєю згодою, міг працювати скільки захоче та офіційно.

Однозначної позиції в суспільстві стосовно запланованих змін наразі немає, дискусії тривають. В будь-якому випадку Трудовий Кодекс вже давно вимагає оновлення та адаптації, так саме як і багато інших нормативних документів України (як наприклад, Класифікатор професій ДК 003:2010, затверджений наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28.07.2010 № 327). Тож очікуємо на офіційне опублікування законопроекту і будемо робити ґрунтовнішу оцінку!

В будь-якому випадку, нагадаємо, що перевірки Держпраці стосовно дотримання кадрового законодавства наразі проходять по діючому КЗпП України. Кваліфіковану консультацію стосовно ведення кадрового діловодства Ви можете отримати за тел.: 044-337-67-05