🗓 Скільки календарних днів оплачується відпустка по вагітності та пологах:
🔺лікарняний, зазвичай, видається з 30-го тижня вагітності. Проте жінки, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (1-3 категорія), можуть піти в декретну відпустку раніше — з 27 тижня вагітності.

🗓 Оплачувана відпустка по вагітності та пологах надається тривалістю:
▪️126 календарних днів (70 днів до пологів та 56 після), а в разі ускладнень під час пологів або народження двох чи більше дітей — додатково надається 14 календарних днів відпустки;
▪️180 календарних днів (90 до пологів та 90 після) для жінок, віднесених до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

🤱Наразі розмір допомоги при народженні дитини складає 41 280 гривень. Одноразово допомога виплачується в сумі 10 320 гривень, решта суми виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 грн на місяць.

☝️🙍‍♀️Розмір виплат жінок-підприємниць залежить від величини ЄСВ, який вони сплачували протягом останнього року.

💰❗️Сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розмір максимальної величини бази нарахування ЄСВ, з якої сплачувалися страхові внески, та не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної зарплати, встановленої на час настання страхового випадку.

💰Наразі максимальний розмір допомоги для жінок, що працюють, становить 100 500 грн на місяць (15 мінімальних зарплат), а мінімальний6 700 грн на місяць.